Konopí seté - konopné semínko neloupané - 1000 g

   ks       

Cena: 211 Kč vč. DPH

Dostupnost: 3 pracovní dny

Popis: Cannabis sativa, konopí seté je dvoudomá, často i jednodomá robustní bylina se vzpřímenou, řídce větvenou lodyhou dorůstající výšky 2-6 metrů. Na příčném řezu je lodyha v bazální části stlačeně válcovitá, v horní hranatá a uvnitř dutá.


Kliknutím si vyberte balení Naše cena Dostupnost Počet ks
Konopí seté - konopné semínko neloupané - 1000 g 211 Kč 3 pracovní dny ks

Cannabis sativa, konopí seté je dvoudomá, často i jednodomá robustní bylina se vzpřímenou, řídce větvenou lodyhou dorůstající výšky 2-6 metrů. Na příčném řezu je lodyha v bazální části stlačeně válcovitá, v horní hranatá a uvnitř dutá. Semena jsou zpravidla jednobarevná, šedavě bílá až světle hnědá, hladká a bez zřetelné oddělovací vrstvy, na bázi pevně přirostlá k lůžku. Rostliny mají zanedbatelné omamné účinky, neboť obsah THC v suché hmotě nepřesahuje 0,3 %.

Pochází pravděpodobně ze Střední Asie, přesněji z údolí pohoří Altaje a Tchienšanu. Tento druh je typický pro oblasti ležící na sever od 30° severní šířky a zplaněle dnes roste např. v povodí Volhy, v Himálaji, v Mongolsku a jinde. Pěstuje se v řadě zemí Evropy, Asie a Severní Ameriky. Tento druh konopí se tradičně pěstoval jako textilní rostlina v nejteplejších oblastech i u nás.

Konzumace konopných semínek dodává tělu všechny esenciální aminokyseliny potřebné k udržení zdraví - esenciální mastné kyseliny Omega 3,6, a 9 v poměru dokonale vhodném pro lidský organismus. OMEGA 3-6-9 pomáhá v prevenci srdečních onemocnění, snižuje viskozitu krve a tím brání vzniku infarktu a mozkových cévních příhod, snižuje hladinu LDL cholesterolu, snižuje krevní tlak, napomáhá chránit před arteriosklerózou, udržuje v dobrém stavu kůži, vlasy a nehty, stimuluje imunitní systém k větší aktivitě, celkově podporuje odolnost organismu a psychické zdraví. Semínka můžeme jíst samotná, v ovocných i zeleninových salátech, přidávat do pečiva, cukroví a do dalších jídel podle vlastní chuti a uvážení.

Konopné semínko je získáváno z odrůd konopí schválených pro kultivaci v zemích EU.

Původ: ČR. Neobsahuje THC (Delta9-Tetrahydrocannabinol)

Složení: konopné semínko neloupané

Balení: 1000 g

Zatím žádné příspěvky


Přidat příspěvek Zavřít

Doplňky stravy

Informace

Odběr novinek

Podporujeme platby

  • platba převodem
  • platba na dobírku

Dodatečné informace

  • při nákupu nad 2000,- Kč poštovné ZDARMA!
  • jsme plátci DPH - ocení hlavně firmy